✲ សូមគ្រួសារដែលមានបណ្ណសមធម៌មានសុពលភាព និងសមាជិកគ្រួសារជាជនងាយរងគ្រោះដូចជា ស្ត្រីមានផ្ទៃពោះ និងកុមារអាយុក្រោម២ឆ្នាំ ជនមានពិការភាព ចាស់ជរា​អាយុចាប់ពី៦០ឆ្នាំឡើង និងអ្នកផ្ទុកមេរោគអេដស៍ និងជំងឺអេដស៍ ទៅចុះឈ្មោះចូលកម្មវិធីជាតិជំនួយសង្គមក្នុងកញ្ចប់គ្រួសារ ចាប់ពីថ្ងៃជូនដំណឹងនេះតទៅ នៅតាមសាលាឃុំ សង្កាត់ ដើម្បីទទួលបានប្រាក់ឧបត្ថម្ភពីរាជរដ្ឋាភិបាល។   ✲ ប្រសិនបើលោកអ្នកមានសំណួរ ឬសំណូមពរទាក់ទងនឹងការចុះឈ្មោះកម្មវិធីជាតិជំនួយសង្គមក្នុងកញ្ចប់គ្រួសារ សូមទាក់ទងតាមរយៈទូរសព្ទលេខ ០៩២ ២១៩ ៨៨៨ ឬ០១៥ ២១៩ ៨៨៨។   ✲ សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានរបស់មូលនិធិជាតិជំនួយសង្គម លើការបដិសេដចំពោះការបង្ហោះផ្សព្វផ្សាយព័ត៌មានក្លែងបន្លំ និងមិនប្រក្រតី តាមរយៈបណ្តាញសង្គមពាក់ព័ន្ធនឹងប្រាក់ឧបត្ថម្ភពីកម្មវិធីជំនួយសង្គម។   ✲ គ្រួសារចុះឈ្មោះចូលក្នុងកម្មវិធីឧបត្ថម្ភសាច់ប្រាក់ជូនគ្រួសារក្រីក្រ និងងាយរងគ្រោះក្នុងអំឡុងពេលប្រយុទ្ធនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ ក្នុងខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣ មានចំនួនអ្នកទទួលផលចំនួន ៧០៤ ៥៣៥គ្រួសារ ចំណាយអស់ថវិកាចំនួន ១២៤ ៩១៧ ៣៦៤ ០០០រៀល   ✲ អ្នកចុះឈ្មោះចូលក្នុងកម្មវិធីឧបត្ថម្ភសាច់ប្រាក់ជូនស្រ្តីមានផ្ទៃពោះ និងកុមារអាយុក្រោម២ឆ្នាំដែលបានចុះក្នុងខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៣ ក្នុងនោះស្រ្តីមានផ្ទៃពោះមានចំនួន ៣ ៦៤២នាក់ និងកុមារអាយុក្រោម២ឆ្នាំ ៧៤៤នាក់ ដែលចំណាយអស់ថវិកាចំនួន ២ ០១១ ៤០០ ០០០ រៀល